menu
صفحه اصلی
اخبار
تماس با ما
لینکهای مرتبط
آب
گالری تصاویر
Example Frame
افراد آنلاین 707
تعداد بازدیدکنندگان 966397
آثار باید علاوه بر محتوا در فرم و پیام رسانی نیز شاخص باشند
9 ارديبهشت 1394

 khosravi.JPG

فریدون خسروی عضو هیات انتخاب بخش داستانی دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب:

جشنواره ها به رشد فکری جامعه کمک می کنند

عضو هیات انتخاب بخش داستانی جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب با اعتقاد بر اینکه از لحاظ بصری برگزاری جشنواره ها و حرکت های هنری به رشد فکری جامعه کمک می کند، اظهار داشت: مزیت جشنواره برای هنرمندان این است که آثارشان به خیزش ها و آفرینش های تازه هنری منجر می شود.

فریدون خسروی در گفت و گو با خبرنگار دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب با بیان این مطلب افزود: شکل گیری جشنواره آب در اصفهان که شهر فرهنگ و هنر است کاری بسیار پسندیده است.

وی ادامه داد: اصفهان به جای اینکه شهر صنعت باشد باید ریشه های هنری در آن تقویت شود و به یک شهر توریستی تبدیل گردد تا بتوان در این شهر از صنعت توریسم درآمدزایی کرد.

عضو هیات انتخاب بخش داستانی دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب، اصفهان را مناسب ترین شهر کشور برای برگزاری جشنواره ها برشمرد و خاطر نشان کرد: اصفهان می تواند به عنوان کانون برگزاری جشنواره ها باشد زیرا پتانسیل های موجود در این شهر برای برگزاری جشنواره ها مطلوب و قابل توجه است.

خسروی با بیان اینکه هنرمند آینه زمان و مکان خودش است، تصریح کرد: هنرمندان صدای مردم هستند که باید به گوش مسوولان برسد و مسوولان آثار برتر را در اتخاذ تصمیم های هوشمندانه خود قرار دهند و از آنها برای حل مشکلات جامعه بهره برداری کنند.

عضو هیات انتخاب بخش داستانی جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب ادامه داد: مسوولان با تصمیماتی که برای حل معضلات جامعه می گیرند در می یابند که چقدر با مردم فاصله دارند یا چقدر از دردهای مردم مطلع هستند.

این بازبین بخش داستانی به کیفیت نسبتا مطلوب آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره اشاره کرد و گفت: اگر اثری صرفا محتوایی به جشنواره ارسال شود از رده خارج می شود و آثار باید علاوه بر محتوا در فرم و پیام رسانی نیز شاخص باشند.

خسروی اضافه کرد: اگر اثری فرمالیستی باشد و جنبه های استاتیک را داشته باشد قابل قبول است.

گفتنی است، فریدون خسروی استاد دانشگاه و فیلمساز است و از سال 93 تا کنون دو مجموعه رمان تالیف کرده و اکنون در حال تولید فیلمی با موضوع کودکان و بیماران ذهنی است.

لازم به ذکر است، دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب هفتم تا دهم اردیبهشت ماه در اصفهان برگزار می شود.

 

صفحه بعدی 1 2 3 صفحه قبلی
تعداد بازديد کنندگان:2731