menu
صفحه اصلی
اخبار
تماس با ما
لینکهای مرتبط
آب
گالری تصاویر
Example Frame
افراد آنلاین 276
تعداد بازدیدکنندگان 1035669
شعله های آگاهی برای حفاظت از سرمایه ملی در دل ها باید افروخته شود
14 ارديبهشت 1394


شعله های آگاهی برای حفاظت از سرمایه ملی در دل ها باید افروخته شود

یک تهیه کننده مستند گفت: مستنداتی که در رابطه با موضوع آب ساخته می شود، باید تلنگری برای به فکرواداشتن مسئولان برای حفظ آب به عنوان یک سرمایه ملی شود.

سید مکاییل موسوی در گفت و‌گو با دبیرخانه دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه‌های آب بیان کرد: با توجه به مطالعاتی که پیرامون مهندسی آب در ایران باستان انجام دادم و این امر یکی از دغدغه های اصلی من بود، تصمیم به ساخت مستند جرعه های تاریخ گرفتم.

این منتخب شرکت کننده در بخش مستند دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب در ادامه خاطر نشان ساخت: جرعه های تاریخ مجموعه بلندی است که به صورت پی در پی و وابسته به یکدیگر ساخته شده است. در این مستند سعی من بر این بوده است که دوره های مختلف زمانی مدنظر قرار گیرد و همچنین نشان داده شود که ایرانیان در طی دوره های مختلفی صاحب علم و فناوری بوده اند و نسبت به آن شناخت کافی را داشته اند و آن را در عرصه های مختلف به کار می برده اند.

سازنده مستند جرعه های تاریخی آب در ادامه گفت و گو با دبیرخانه جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب خاطرنشان ساخت: جشنواره ها باید به صورتی برگزار شوند که در دل مخاطبان و همچنین مسئولان مربوطه شعله های آگاهی را بیفروزند و سعی آنها همواره بر این باشد که ابزارها و امکانات مناسبی را فراهم نمایند تا بتوان از آب این سرمایه عظیم ملی به نحو مطلوب استفاده کرد.

وی در خاتمه بیان کرد: جشنواره ملی آب راهی مناسب برای این است که هنرمندانی که نسبت به موضوع آب دغدغه وافری دارند آثار مختلفی از قبیل مستند، انیمیشن و فیلم کوتاه و... را در آن حضور دهند و بازتاب گسترده ای را به وجود آورند و در این صورت است که اعتماد ملی فراهم می شود.

گفتنی است؛ دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه‌های آب از هفتم تا دهم اردیبهشت ماه 94 در اصفهان برگزار شد.

 

صفحه بعدی 1 2 3 صفحه قبلی
تعداد بازديد کنندگان:3339