menu
صفحه اصلی
اخبار
تماس با ما
لینکهای مرتبط
آب
گالری تصاویر
Example Frame
افراد آنلاین 138
تعداد بازدیدکنندگان 1046830
اختتامیه دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب -19
11 ارديبهشت 1394

yonesko.jpg

پیام دبیر کل کمیسیون ملی یونسکوی ایران در مراسم اختتامیه

دکتر محمد رضا سعید آبادی، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکوی ایران به مناسبت برگزاری اختتامیه جشنواره فیلم و عکس جلوه های آب اصفهان در مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب ضمن غنیمت شمردن این جشنواره پیام خود را اعلام کرد. در بخشی از این پیام آمده است:

جشنواره فیلم و عکس جلوه های آب فرصتی است تا با رویکرد هنر و نگاه هنرمندان و اهمیت آب توجه بیشتر به پاسداشت قداست آب و چگونگی مدیریت بهینه مصرف آب جلب گردد.

از طراحان، بانیان و برگزار کنندگان جشنواره به ویژه مدیریت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و همه هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره تشکر و سپاسگذاری می نمایم.

سازمان جهانی یونسکو همراه با درک صحیح جهانی از اهمیت و چالش های موجود در حوزه آب در راستای برنامه علوم طبیعی موضوع آب را در دستور کار خود قرار داده است.

این برنامه با محوریت شورای جهانی آب در سطح بین المللی و کمیته های ملی آب یونسکو در کشورهای مختلف در حال اجرا است. موضوع آب یکی از موضوعات بین بخشی در سازمان جهانی یونسکو است . آب با حوزه های مختلف علوم طبیعی، علوم اجتماعی و آموزش و فرهنگ ارتباط دارد، بنابراین ظرفیت سازی، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در خصوص آب از دیدگاه های اجتماعی، هنری و جامعه شناختی ضرورتی انکار ناپذیر است .

آب یکی از محوری ترین مولفه های توسعه پایدار است. دستیابی به توسعه پایدار بدون تمرکز بر مدیریت مصرف و منابع آب امکانپذیر نیست. راه حل های سخت افزاری برای مواجه با چالش های امروزی در سطح جهان از قبیل ایجاد سد و انتقال آب اگرچه لازم است اما کافی نیست.

مشکلات کنونی آب نیازمند راه حل ها و ایده های خلاقانه و نوآورانه نرم افزاری همچون آگاهی بخشی به مردم، ظرفیت سازی و فرهنگ سازی است.

کمیسیون ملی یونسکو ایران با پیگیری موضوع آب در کمیته ملی آب شناسی کمیسیون همچنین اقدام به تاسیس مراکز مختلف منطقه ای و بین المللی وابسته به یونسکو در زمینه ی آب در ایران و همین طور مبادرت به ایجاد کرسی های دانشگاهی یونسکو در حوزه های آب در دانشگاه های ایران نموده است.

بدون تردید ورود هنرمندان و توجه به موضوع آب از دریچه هنر برای کارایی و تاثیرگذاری بیشتر در ذهن مخاطب برنامه ای صحیح و شایسته است، جشنواره فیلم و عکس جلوه های آب بستری است تا از طریق فیلم، عکس، انیمیشن و به طور کلی هنر نگرانی های موجود در حوزه آب و ضرورت مصرف صحیح به مخاطبان انتقال یابد.

امید است با استمرار چنین جشنواره ای هم از لحاظ کمی و هم کیفی نگرانی کنونی در زمینه آب به باور ذهنی تبدیل شده و آینده درخشان پیش رو که وابسته به درک صحیح امروز و عمل به وظایف است ترسیم شود.

در پایان بار دیگر از همه دست اندرکاران برگزاری این جشنواره و همه شما عزیزان شرکت کننده تشکر و قدردانی می کنم.

 

صفحه بعدی 1 2 3 صفحه قبلی
تعداد بازديد کنندگان:3748