menu
صفحه اصلی
اخبار
تماس با ما
لینکهای مرتبط
آب
گالری تصاویر
Example Frame
افراد آنلاین 144
تعداد بازدیدکنندگان 1018874
برگزاری جشنواره باید تداوم داشته باشد
14 ارديبهشت 1394


برگزاری جشنواره آب باید تدوام داشته باشد

یک تهیه کننده بخش مستند گفت: هر چه مردم نسبت به مسایل مربوط به محیط زیست آگاه تر باشند صرفه جویی بهتری در رابطه با مصرف آب انجام می دهند.

محمد احسانی در گفت و گو با دبیرخانه دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه‌های آب پیرامون ساخت مستند بانوی ارومیا خاطر نشان ساخت: این فیلم که در حال حاضر در جشنواره ملی آب به عنوان یک اثر منتخب شناخته شده است مستند شاعرانه ای می باشد که راوی آن یک بانوی اسطوره ای است که وضعیت دریاچه ارومیه را چه در زمانی که این دریاچه پر از آب بوده و چه اکنون که در حال خشکسالی است روایت می کند. در این مستند دریاچه ارومیه که نفس هایش به شماره افتاده است مردم را به یاری و کمک فرا می خواند و چشم امید به دستان آنها دوخته در حالی که سالیان سال این دریاچه بوده است که به مردم زندگی بخشیده است اما در حال حاضر در حیرانی به سر می برد.

تهیه کننده مستند بانوی ارومیا در ادامه اذعان کرد: هر چه بیشتر اقدام به فرهنگ سازی در بین مردم برای القای صحیح مصرف آب صورت گیرد و آنها بر این امر اذعان داشته باشند دلسوزانه تر و بهتر می توانند دست به صرفه جویی به ویژه در حوزه صنعت و منابع طبیعی بزنند.

وی در بخش دیگر از اظهاراتش تصریح کرد: جشنواره فیلم باید برای همیشه تداوم داشته باشد و به سطح جامعه کشیده شود و برای همه مردم به ارائه پیام بپردازد. این فیلم ها باید در رسانه های ملی نیز پخش شوند تا زنگ هشداری باشد برای مردم و همچنین مسئولان تا بدانند که در این رابطه چه کارهایی را باید انجام دهند و برنامه هایی را تحت نظر کارشناسان محیط زیست تدوین نمایند.

گفتنی است؛ دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه‌های آب از هفتم تا دهم اردیبهشت ماه 94 در اصفهان برگزار شد.

صفحه بعدی 1 2 3 صفحه قبلی
تعداد بازديد کنندگان:3374