menu
صفحه اصلی
اخبار
تماس با ما
لینکهای مرتبط
آب
گالری تصاویر
Example Frame
افراد آنلاین 715
تعداد بازدیدکنندگان 966408
هنرمندان با ابزار هنر مشکلات جامعه را ریشه یابی می کنند
Farzan Moazam-4.jpg

عضو شورای سیاست گذاری دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب مطرح کرد،

هنرمندان با ابزار هنر مشکلات جامعه را ریشه یابی می کنند/ نگاه تیز بین هنرمندان به موضوع آب و تلاش برای ارائه آثاری مطلوب

عضو شورای سیاست گذاری دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب و مسئول اجرایی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هیچ تفکری در تاریخ ثبت نخواهد شد مگر آنکه با هنر آمیخته گردد ، اظهار داشت: هنرمندان با ابزار هنر مشکلات جامعه را ریشه یابی می کنند.

فرزان معظم در گفت و گو با خبرنگار جشنواره با بیان این مطلب افزود: نگاه تیز بین هنرمندان به موضوع آب و تلاش آنها برای ارائه آثاری مطلوب همچنان مستدام و پایدار است.

وی با بیان اینکه چشم انداز جشنواره بسیار خوب ارزیابی شده است، تصریح کرد: تمام سعی ما بر این است که این آثار پس از فرایند جشنواره مخاطبین بیشتری را جذب کند و از طریق سایت های مجازی و رسانه های ملی به جهان معرفی شود.

عضو شورای سیاست گذاری دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب با اعتقاد بر اینکه هنرمندان در زمینه فیلم و عکس آثار خوبی را ارائه می کنند، تصریح کرد: معیار انتخاب آثار برگزیده کیفیت مطلوب و محتوای قوی آثار است.

معظم با اشاره به تفاوت این جشنواره نسبت به جشنواره نخست خاطر نشان کرد: مشارکت سازمان ها و نهادها و حساسیت آنها نسبت به موضوع آب و ورود مسئولین شهری در این جشنواره آن را از دوره نخستین متمایز کرده است.

وی بیان کرد: در جشنواره نخستین بیش از 3 هزار اثر به دبیرخانه رسید.

عضو شورای سیاست گذاری دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب، زبان هنر را شایسته ترین ابزار گفت و گو و تفاهم برای رسیدن به اهداف مشترک از جمله حفظ و حراست از منابع با ارزش حیاتی دانست و اذعان داشت: آب عنصری بی بدیل است که همواره برای استفاده بهینه و مدیریت مصرف آن تاکید فراوان شده است.

وی در پاسخ به این سوال که چگونه هنرمندان می توانند با ابزار هنر مسائل جامعه را به گوش مسئولین برسانند، خاطر نشان کرد: تلفیق هنرهای بصری و تجسمی که هر کدام قابلیت های خاصی دارد می تواند برای ارائه مشکلات جامعه به مسئولین موثر باشد.

معظم تاکید کرد: در حقیقت یک اثر هنری در قالب عکس می تواند با زبان تصویر با مخاطب صحبت کند و اذهان را به این موضوع واقف کند که همبستگی هنر با بررسی موضوعات جامعه تا چه حد می تواند اثر بخش باشد.

عضو شورای سیاست گذاری دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب با بیان اینکه معضل بی آبی یک موضوع جهانی است، تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی همه افراد جامعه را به موضوع کم آبی حساس می کند.

وی افزود: طبق آیه صریح قرآن همه چیز بر اساس آب آفریده شده است و همه فعالیت ها در دنیا به گونه ای با آب آمیخته است.

معظم با اشاره به اینکه آب نعمتی است که خداوند برای بندگانش قرار داده است و باید شاکر این نعمت باشند، خاطر نشان کرد: هنرمندان در ارائه آثارشان به اصلاح الگوی مصرف و چگونگی شکرگزاری برای این نعمت عظیم توجه کنند.

 

صفحه بعدی 1 2 3 صفحه قبلی
تعداد بازديد کنندگان:3106