menu
صفحه اصلی
اخبار
تماس با ما
لینکهای مرتبط
آب
گالری تصاویر
Example Frame
افراد آنلاین 688
تعداد بازدیدکنندگان 966376
علیرضا حسین زاده: برای تبیین رویکرد جشنواره هنرمندان وارد عمل شوند

al.JPG

عضو هیات انتخاب و داور بخش عکس اولین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب مطرح کرد،

برای تبیین رویکرد جشنواره هنرمندان وارد عمل شوند/ هنرمندان آثاری با موضوع رویکردهای مصرف بهینه آب و مدیریت مصرف ارائه دهند

داور بخش عکس اولین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب اظهار داشت: برای تبیین رویکرد جشنواره هنرمندان وارد عمل شوند.

علیرضا حسین زاده در گفت و گو با خبرنگار جشنواره با بیان این مطلب افزود: مسئولان اجرایی باید برای هنرمندان بستری ایجاد کنند تا متوجه شوند این جشنواره چه اهدافی را دنبال می کند و مطالبه آنها از هنرمندان چیست.

وی با اعتقاد بر اینکه باید تصاویر عدم صرفه جویی و زیبایی های استفاده از آب به تصویر کشیده شود، تصریح کرد: زیبایی های آب در دریا، اقیانوس و چشمه و رود مشخص می شود اما هنرمندان باید به مدیریت مصرف بهینه آب نگاه ویژه ای داشته باشند و در خلق آثارشان بیشتر به این موضوع بپردازند.

حسین زاده با بیان اینکه در جشنواره نخست هنرمندان بیشتر زیبایی های آب را به تصویر کشیده بودند، تصریح کرد: در این جشنواره هنرمندان آثاری با موضوع رویکردهای مصرف بهینه آب و مدیریت مصرف ارائه دهند.

حسین زاده معضل آب را یک معضل جهانی دانست و اظهار داشت: ایران برای صرفه جویی در آب و حفظ منابع باید از ابزار هنر کمک بگیرد که زبانی گویا و صریح است.

داور بخش عکس اولین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب از انتشار آثار برگزیده هنرمندان جشنواره در سال های آتی خبر داد.

حسین زاده با اشاره به اینکه باید به موضوع آب نگاهی جهانی داشت، خاطرنشان کرد: امید است در سال های آینده این جشنواره به صورت بین المللی برگزار شود و همه هنرمندان برای ارائه آثاری با موضوع آب تلاش کنند.

وی بیان کرد: در نخستین دوره جشنواره بیش از 3 هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

حسین زاده با اشاره به اینکه محتوای عکس ها و تکنیک تخصصی در آنها دو معیار انتخاب اثر برتر در جشنواره است، اذعان داشت: در مرحله داوری تکنیک تخصصی برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار بود اینکه هنرمند به موضوع آب با چه نگاهی نظر انداخته است برای ما مهم تر است و کادر بندی ها و بخش های فنی اثر در مراحل بعدی قرار می گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که برگزاری جشنواره ها تا چه حد می توانند برای رفع معضلات جامعه موثر باشند، اذعان داشت: در قرآن خداوند برای زبان هنر تفاسیر موثری ارائه داده است که باید به آن توجه شود.

 وی با تاکید بر اینکه باید برای هنر فرهنگ سازی شود، گفت: متاسفانه مردم جامعه با هنر مانوس نیستند. چه تعداد از مردم جامعه از تابلوهای نقاشی و خوشنویسی در منازل خود استفاده می کنند؟!!

داور بخش عکس اولین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب اضافه کرد: هنر و فرهنگ باید به سبد خانوار اضافه شود تا سطح فرهنگی مردم افزایش پیدا کند. متاسفانه در سبد خانوارهای امروزی جایی برای هنر و فرهنگ وجود ندارد.

حسین زاده با بیان اینکه اگر مسئولان به هنر بها دهند هنر در جامعه وضعیت مطلوبی پیدا خواهد کرد، اذعان داشت: هنرمندان برای نشان دادن معضلات جامعه می توانند در هر زمینه ای وارد عمل شوند و تبیین مناسبی داشته باشند.


 

صفحه بعدی 1 2 3 صفحه قبلی
تعداد بازديد کنندگان:3049