menu
صفحه اصلی
اخبار
تماس با ما
لینکهای مرتبط
آب
گالری تصاویر
Example Frame
افراد آنلاین 625
تعداد بازدیدکنندگان 966316
مدیر هنرهای تصویری حوزه هنری استان مرکزی: اصفهان در زمینه برگزاری جشنواره ملی آب بسیار موفق عمل کرده است

Hamidreza Majidi (2).jpg

مدیر هنرهای تصویری حوزه هنری استان مرکزی مطرح کرد،

اصفهان در زمینه برگزاری جشنواره ملی آب بسیار موفق عمل کرده است

  مدیر هنرهای تصویری حوزه هنری استان مرکزی اظهار داشت: اصفهان در زمینه برگزاری جشنواره ملی آب بسیار موفق عمل کرده است.

حمید رضا مجیدی در گفتگو با خبرنگار جشنواره ملی جلوه های آب با بیان این مطلب افزود: توجه مسئولین اصفهانی با نگاهی هنرمندانه به موضوع آب بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در استان مرکزی هنرمندان از پتانسیل هنری خود در زمینه عکاسی و فیلمسازی نسبت به موضوع آب استفاده نکرده اند، تصریح کرد: خوشبختانه مسئولین اصفهانی با نگاهی عمیق و تیز بین نسبت به این موضوع تلاش می کنند.

مدیر هنرهای تصویری حوزه هنری استان مرکزی تصریح کرد: اختتامیه نخستین دوره جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب در اصفهان بسیار زیبا برگزار شد و فضای ایجاد شده همراه با ریزش باران حاضران را به وجد آورد.

مجیدی با اشاره به اینکه هنرمندان به جلوه های زیبایی آب توجه خاصی نشان دهند، خاطر نشان کرد: همه باید بدانند که آب صرفا برای تامین نیازهای بدنی نیست و حتی در قرآن و در واقعه کربلا معنویت آب به تصویر کشیده شده است.

مجیدی به اهمیت ارائه آثار در نمایشگاه ها اشاره کرد و اذعان داشت: آثار باید برای عموم مردم در نمایشگاه ها و گالری ها به نمایش گذاشته شود تا همه بدانند موضوع کم آبی یک موضوع جدی است.

وی با اعتقاد بر اینکه انتشار و تکثیر آثار از اهمیت خاصی برخوردار است، اذعان داشت: آثار باید در قالب کتاب، CD و نمایشگاه های مختلف ارائه شود تا مردم به اهمیت موضوع آب بیشتر پی ببرند.

مجیدی تاکید کرد: مسئولین حوزه هنری، سازمان آب و مدیران فرهنگی که این واقعه بزرگ را رقم می زنند باید تلاش هایشان را معطوف به هزار جلد کتاب نکنند و آثار را برای مردم به نمایش بگذارند.

 وی با اعتقاد بر اینکه به تصویر کشیدن معضل آب با یک نگاه  دینی بیان می شود، تصریح کرد: در قرآن توجه به آب این مایه حیات بارها عنوان شده است و هنگامی که مردم آثار جشنواره را می بینند حساسیت بیشتری نسبت به معضل کم آبی نشان می دهند و این کار بسیار تاثیرگذارتر خواهد بود.

وی به تفاوت های هنری و فرهنگی استان مرکزی با استان اصفهان اشاره کرد و گفت: قطعا امسال و در دومین جشنواره آب هنرمندان بیشتری از استان مرکزی در این جشنواره حضور خواهند یافت.

مجیدی به حضور گسترده عکاسان استان مرکزی در دوره نخستین اشاره کرد و افزود: در جشنواره نخستین در بخش عکس از یکی از هنرمندان اراکی تقدیر شد و دو هنرمند هم آثار برتری ارائه کردند و امسال هنرمندان استان مرکزی آثار بیشتری به جشنواره ارسال می کنند.

  مدیر هنرهای تصویری حوزه هنری استان مرکزی به حیاتی بودن موضوع آب اشاره کرد و افزود: هنرمندان به این موضوع نگاهی عمیق و کاوشگرانه داشته باشند و به رونق جلوه های هنری در این جشنواره کمک کنند.

 

صفحه بعدی 1 2 3 صفحه قبلی
تعداد بازديد کنندگان:2998