menu
صفحه اصلی
اخبار
تماس با ما
لینکهای مرتبط
آب
گالری تصاویر
Example Frame
افراد آنلاین 698
تعداد بازدیدکنندگان 966387
هنرمند عکاس اصفهانی: عکاسی به یک صنعت تبدیل شده است
28 بهمن 1393

hojati.jpg

هنرمند عکاس اصفهانی مطرح کرد،

رسالت جشنواره این است که کارساز و تاثیر گذار باشد/ عکاسی به یک صنعت تبدیل شده است

هنرمند عکاس اصفهانی و شرکت کننده در نخستین دوره جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب با تاکید بر اینکه مسوولان باید از خروجی جشنواره راهکاری برای بحران کم آبی پیدا کنند، تصریح کرد: رسالت جشنواره این است که کارساز و تاثیر گذار باشد.

مجید حجتی در گفت و گو با خبرنگار جشنواره با بیان اینکه عکاسی به یک صنعت تبدیل شده است، اظهار داشت: عکاسان با تجربه و اطلاعاتی که دارند عکس می گیرند و عکاسی تنها فشردن انگشت بر روی شاتر نیست و فشردن این دکمه آخرین مرحله عکاسی است.

وی ابراز داشت: در جشنواره عکس هایی که حرفی برای گفتن دارد باید انتخاب شود. تصویری که بیننده را به وجد و تفکر وادارد و هنگامی که عکسی این خصلت را نداشته باشد هیچ ارزشی ندارد.

هنرمند عکاس اصفهانی با بیان اینکه آب یک موضوع فراگیر است و هر هنرمند فیلمساز و عکاس با این موضوع آثاری را خلق کرده است، تصریح کرد: جشنواره باید برای هنرمندان انگیزه ایجاد کند و صرفا برای افزایش آثار نباشد. کیفیت آثار مهم تر از کمیت آن است.

حجتی با اشاره به حمایت هنرمندان از سوی مسوولان تصریح کرد: حمایت مسوولان نباید به یک جشنواره ختم شود. آنها باید با حمایت های مالی و معنوی به هنرمندان انگیزه بدهند.

وی با اشاره به اینکه ارزش گذاری برای فیلمسازان و عکاسان باید به یک اندازه باشد، خاطر نشان کرد: هرچقدر یک فیلمساز برای تولید فیلم زحمت می کشد به همان اندازه یک عکاس نیز برای ارائه یک اثر ارزشمند تلاش می کند و نگاه داوران به آثار این دو رشته باید به یک اندازه باشد.

این شرکت کننده در نخستین دوره جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب، فاصله زمانی بین دوره نخستین و دوره دوم را یکی از معایب جشنواره دانست و افزود: متاسفانه این موضوع باعث شد تا برخی تصور کنند که جشنواره فقط در یک سال برگزار می شود. بنابراین برگزاری دومین دوره نیاز به اطلاع رسانی بیشتری دارد.

حجتی بیان کرد: متاسفانه برخی از سازمان ها و ارگان ها برای پر کردن آرشیو خود جشنواره برگزار می کنند و پس از اینکه به هدف خود رسیدند دیگر هیچ جشنواره ای برگزار نخواهند کرد.

وی با اعتقاد بر اینکه یک عکس می تواند به اندازه یک فیلم کوتاه، موثر باشد، ابراز داشت: عکس ها در چند ثانیه پیام خود را به مخاطب می رسانند.

لازم به ذکر است آقای مجید حجتی در حال حاضر به عنوان خبرنگار و هنرمند عکاس با خبرگزاری های متعددی همکاری می کند.


 

صفحه بعدی 1 2 3 صفحه قبلی
تعداد بازديد کنندگان:3059