menu
صفحه اصلی
اخبار
تماس با ما
لینکهای مرتبط
آب
گالری تصاویر
Example Frame
افراد آنلاین 660
تعداد بازدیدکنندگان 966348
با شرکت گنندگان بخش داستانی-2
23 فروردين 1394

salman.jpg

 برگزیده نخستین جشنواره آب :

باید مردم را با پس لرزه های کمبود آب آشنا کرد

 برگزاری جشنواره هایی با موضوع آب، بدون شک مردم را با پس لرزه ها و اتفاقاتی که به علت کمبود آب حاصل میشود، آشنا میکند.

علیرضا سلمان پور، ضمن بیان این مطلب به دبیرخانه دومین جشنواره فیلم و عکس آب گفت: من در جشنواره های متعددی شرکت کرده و معتقدم که وجود چنین جشنواره هایی در راستای فرهنگ سازی و برخورد با معضلات اجتماعی و فرهنگی لازم است.

این برگزیده نخستین جشنواره آب، با بیان اینکه در وضعیت فعلی باید مدیریت آب به صورت بهینه باشد،اظهار داشت: معتقدم برای موضوعی مثل آب، علاوه بر برپایی جشنواره، بسترهای فرهنگی در سطح کلان نیز باید فراهم شود.

این فیلمساز در باره شیوه آشنایی و شرکت در این جشنواره گفت: من در نخستین جشنواره آب، جایزه بهترین تدوین را دریافت کردم و بنابراین در خصوص چنین جشنواره هایی، ذهنیت کافی داشته و در انتظار فراخوان دومین جشنواره بودم که این اتفاق نیز افتاد.

سلمانپور که با فیلم «باور» در دومین جشنواره فیلم و عکس آب شرکت کرده است، اظهار داشت:  این فیلم با ذهنیت خشکیدن دریاچه ارومیه و در بستر این دریاچه شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه هدف فیلمش بازگشت زندگی و آب به دریاچه ارومیه است، ادامه داد: شخصیتی طراحی شد که در دنیای فانتزی سعی دارد تا دریاچه ارومیه را آبی کند.

وی افزود: این شخصیت رویای پرآبی دریاچه ارومیه را در سر دارد و برای برآورده شدن آرزویش دست به هرکاری، حتی استفاده از رنگ آبی در بستر خشک دریاچه، می زند.

این فیلمساز تاکید کرد که فیلمش سعی دارد تا با استفاده از خشکیدن دریاچه ارومیه، بحران بی آبی را به تصویر بکشد.صفحه بعدی 1 2 3 صفحه قبلی
تعداد بازديد کنندگان:2856