menu
صفحه اصلی
اخبار
تماس با ما
لینکهای مرتبط
آب
گالری تصاویر
Example Frame
افراد آنلاین 700
تعداد بازدیدکنندگان 966389
با شرکت کنندگان بخش داستانی- 3
26 فروردين 1394
  

khoshbakht.jpg

اصفهان را با زاینده رود می شناسند

یک فیلمساز اصفهانی گفت: نام هر شهر به یک مولفه پیوند خورده و بدون شک ایرانیان و گردشگران، اصفهان را با زاینده رود می شناسند.

فرشاد خوشبخت با بیان اینکه خشکیدن زاینده رود در روحیه مردم اصفهان تاثیر گذار بوده و آنها را افسرده کرده است، به دبیرخانه دومین جشنواره فیلم وعکس جلوه های آب، اظهار داشت: در زمانهایی که زاینده رود وارد شهر میشود، مردم برای دیدنش هجوم می آورند.

وی افزود: آنها فقط در کنار این رود تاریخی در سکوت می نشینند، نگاهش می کنند و به صدایش گوش می سپارند و در این لحظه میتوان آرامش را در چهره آنها مشاهده کرد.

به گفته این هنرمند فیلمساز، مردم اصفهان با این شیوه رفتاری، وابستگی خود را به خوبی به زاینده رود نشان می دهند.

وی با اشاره به این موضوع که بحران آب جهانی است، اظهار داشت: امروز بسیاری از انسانها در دنیا به علت عدم دسترسی به آب سالم و یا به دلیل خشکسالی و نبود آب فوت می کنند.

خوشبت افزود: به همین دلیل هنرمندان با توجه به نگاه ویژه ای که دارند می توانند با ساخت فیلم یا فعالیت در سایر رشته های هنری به مردم هشدار داده و آنها را آگاه کنند.

او تاکید کرد که این تلنگرهای هنرمندانه در سایر حوزه های اجتماعی، سیاسی و حتی اقتصادی نیز میتواند راهگشا باشد.

خوشبخت حمایت سازمانها و نهادهای دولتی از این جشنواره را مهم ارزیابی کرد و گفت: پایه گذاری و حمایت از چنین جشنواره هایی باعث می شود که مردم بهتر و دقیق تر به مسایل و مشکلاتی که مد نظر مسوولان جشنواره است، نگاه کنند.

سازنده فیلم «حباب آبی» درباره ایده و سوژه فیلمش گفت: ایده ساخت این فیلم به دنبال سلطه دنیای مجازی بر زندگی انسانها شکل گرفت که به تدریج انسانها به سمت و سوی دنیای مجازی رفته و حتی آب نیز به صورت مجازی و مصنوعی در دسترس آنها خواهد بود.

بد نیست بدانید در دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه‌های آب 17 فیلم انیمیشن ، 22فیلم داستانی و 33  فیلم در بخش مستند پذیرفته شده است. صفحه بعدی 1 2 3
تعداد بازديد کنندگان:2682