menu
صفحه اصلی
اخبار
تماس با ما
لینکهای مرتبط
آب
گالری تصاویر
Example Frame
افراد آنلاین 238
تعداد بازدیدکنندگان 1035633
قائم مقام وزیر نیرو : سرلوحه بسیاری از کارها از اصفهان آغاز می شود
10 ارديبهشت 1394


قائم مقام وزیر نیرو :

سرلوحه بسیاری از کارها از اصفهان آغاز می شود 

قائم مقام وزیر نیرو در جمع مدیران عامل شرکت های تابع وزارت نیرو گفت : اصفهان در بسیاری از زمینه ها در کشور پیشرو سر آمد است بطوریکه سرلوحه بسیاری ازکارها از اصفهان آغاز می شود .

مهندس ستار محمودی اعلام کرد : شاخص ها ، عملکردها ، چالش ها کارکنان وزارت نیرو را که بررسی کنیم این فرایند حاصل می شود که تعصب و غیرت یکی از ویژگی های کارکنان این وزارتخانه است و اکثریت با عرقی که دارند مشغول به انجام وظیفه هستند و غیرت جوهره مهمی است که در وزارت نیرو وجود دارد وزارت نیرو یک وزارتخانه کاملاً مردمی است .

ستار محمودی اعلام نمود : فعالان وزارت نیرو در شهرهای تهران ، اصفهان ، خراسان ، آذربایجان چه قبل از انقلاب چه بعد از انقلاب به رغم وقوع پدیده های غیرمترقبه به نحو احسن وظایف خود را به سرانجام می رسانند که در این میان اصفهان یکی از شهرهایی است که با وجود همه مشکلات توانسته نگاه حرفه ای به کار داشته و وظایف کاملاً حرفه ای انجام می دهند این درحالیست که ما نیازمند انسجام بخشی بیشتر در اجرای فعالیت ها هستیم تا نارسایی بهتر و آسان تر رفع شود و با یکپارچگی بهتر می توان از موانع عبور کرد .

وی برخورداری شرکت برق منطقه ای و توزیع برق اصفهان از تکنولوژی مربوط به دهه پنجاه دانست و گفت : در دهه پنجاه شرکت برق منطقه ای و توزیع برق اصفهان دارای کامپیوتر بوده و در اجرای پروژه ها از این سیستم استفاده می کرد . بنابراین انتظار می رود برخورداری از تکنولوژی نوین در این شرکتها هم اکنون وجود داشته باشد .

قائم مقام وزیر نیرو گفت : عملکرد شرکتهای تابع وزارت نیرو باید به گونه ای باشد آدرس دهی برای اجرای پروژه انرژی نو ، تأمین انرژی پاک نظام های غیر سازه ای و نرم افزاری کاهش هدررفت آب در کشور باید شرکت های اصفهانی باشد 

مهندس ستار محمودی گفت : شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در سالهای اخیر با وقوع پدیده خشکسالی توانسته است تأمین و توزیع عادلانه آب را به خوبی انجام دهد بطوریکه یکی از شرکتهای سرآمد در کشور در حوزه آب و فاضلاب به شمار می آید و باید بتوان با بهره گیری از تکنولوژی داشته ها و اطلاعات کارشناسان و نخبگان صنعت را محفوظ نمود .

وی تأمین آب شرب بیش از 4 میلیون نفر در اصفهان را از یک سامانه آبرسانی مخاطره آمیز دانست و گفت : به صلاح نیست که آب شرب جمعیتی بالغ بر 4 میلیون نفر از طریق یک سامانه صورت گیرد چرا که احتمال وقوع حادثه ای می تواند پیامدهای اجتماعی بسیاری را رقم زند .

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان گفت : در حال حاضر اصفهان بعد از یزد کمترین میزان هدررفت آب را دارد این درحالیست که در سال 86 میزان هدررفت آب در اصفهان حدود 31 درصد بوده اما هم اکنون این رقم به کمتر از 5/18 مترمکعب رسیده است .

مهندس هاشم امینی اعلام کرد : اصفهان اولین شهر در کشور بود که از شبکه فاضلاب برخوردار شد و حال که بیش از 50 سال از احداث شبکه فاضلاب در این شهر می گذرد بازسازی شبکه فرسوده فاضلاب نیاز به بازسازی دارد براین اساس با بهره گیری از فاینانس چین عملیات اجرای بازسازی شبکه فرسوده شهر اصفهان با رقمی معادل 50 میلیون یورو درآینده نزدیک آغاز می شود .

وی اعلام کرد : اجرای عملیات بازسازی شبکه فرسوده فاضلاب شهر اصفهان با آخرین تکنولوژی روز دنیا صورت می گیرد و هیچ گونه حفاری در سطح شهر که محدودیت هایی برای شهروندان ایجاد می کند صورت نمی گیرد همچنین انتقال دانش این پروژه نیز در دستور کار قرار می گیرد .

وی به مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه های آبفا پرداخت و اعلام کرد : اجرای قانون هدفمندی یارانه ها محدودیت هایی از لحاظ منابع مالی ایجاد کرده بود که آبفا اصفهان با بهره گیری از مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه ها این تهدید را به فرصت تبدیل نمود به عنوان مثال انعقاد قرارداد بیع متقابل میان آبفا اصفهان و مجتمع فولاد مبارکه اجرای شبکه فاضلاب در شهرهای مبارکه و لنجان در دستور کار قرار گرفت .

مدیرعامل آبفا استان اصفهان به استفاده از پساب در واحدهای صنعتی اشاره کرد و اعلام نمود آبفا استان اصفهان با قراردادهایی که با واحدهای صنعتی منعقد نمود مقرر گردید این واحدهای صنعتی مانند نیروگاه زواره در ازای اجرای شبکه فاضلاب زواره از پساب فاضلاب جهت رفع نیازهای آبی خود استفاده نماید و نیز سرمایه گذاری در تیران اقدامات اجرای شبکه فاضلاب در این منطقه نمودند که این امر علاوه بر مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه ها نیازهای آبی این واحدها نیز از طریق پساب تأمین می شود و آب حوزه زاینده رود در سایر بخش ها به هدف می رسد .

مهندس امینی به توزیع عادلانه آب در تابستان سال گذشته در اصفهان اشاره نمود و گفت : تابستان سال گذشته اصفهان به لحاظ خشکی زاینده رود چاههای فلمن را در مدار نداشت . اما با توجه به اقدامات سخت افزاری نرم افزاری وفرهنگی آب شرب مردم با کمترین محدودیتی تأمین شد چراکه شبکه آبرسانی آبفا اصفهان به سیستم تله متری و تله کنترل مجهز است .

 

jalase modiran (1).JPG

jalase modiran (2).JPG

jalase modiran (3).jpg

jalase modiran (4).JPGصفحه بعدی 1 2 3 صفحه قبلی