menu
صفحه اصلی
اخبار
تماس با ما
لینکهای مرتبط
آب
گالری تصاویر
Example Frame
افراد آنلاین 217
تعداد بازدیدکنندگان 1001392
بازدید دبیر دومین جشنواره جلوه های آب از مراحل بازبینی و انتخاب آثار
27 اسفند 1393

444.jpg

بازدید دبیر دومین جشنواره جلوه های آب از مراحل بازبینی و انتخاب آثار

مهندس هاشم امینی، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و دبیر جشنواره طی بازدیدی از مراحل بازبینی و انتخاب آثار رسیده به دومین جشنواره جلوه های آب به گفتگو با اعضای هیات انتخاب پرداخت.

در این دیدار، اعضای هیات انتخاب و داوری بخش عکس، اساتید گرامی حسن مقیمی، رضانور بختیار و مهران دهدار آثار این بخش را چه از نظر کمیت و چه کیفیت بسیار خوب عنوان کردند و توجه هنرمندان عکاس به معضل کمبود آب و صرفه جویی را قابل توجه خواندند.

در گفتگوی مهندس امینی با اعضای هیات انتخاب بخش مستند، اساتید محترم غلامرضا آب آب، علی اکبر بکتاشیان و آرش رنجبر، آقای آب آب همخوانی آثار رسیده به این دوره با اهداف جشنواره را خیلی خوب ارزیابی کرد و گفت مشخص است که هنرمندان با دغدغه آب و مدیریت مصرف آن به سمت ساخت آثار رفته اند.

مهندس امینی نیز با بیان اینکه سازمان آب و فاضلاب برای ایجاد دغدغه و کار فرهنگی در موضوع مصرف آب توان کمی دارد عنوان کرد: به همین دلیل بر آن شدیم از ابزار هنر و به خصوص سینما و عکاسی برای این فرهنگ سازی استفاده کنیم. با وجود ظرفیت های بالا و لطافت های ابزار هنر سعی کردیم حرکتی فرهنگی انجام دهیم. وی با بیان رایزنی های انجام شده با صدا و سیما برای پشتیبانی پخش آثار برگزیده از رسانه ملی ابراز امیدواری کرد این آثار به نحو شایسته ای در معرض دید عموم مردم قرار بگیرد.

 آقای فرزان معظم، عضو شورای سیاستگذاری جشنواره نیز با تائید رسالت رسانه های جمعی بر لزوم برگزاری هفته های نمایش فیلم برای تاثیرگذاری بیشتر تاکید کرد.

آقای سید اکبر بنی طبا، عضو دیگر شورای سیاستگذاری با بیان استقبال بانوان هنرمند از جشنواره پیشنهاد کرد بخشی ویژه برای تجلیل از این هنرمندان در جشنواره برگزار شود. هاشم امینی نیز با استقبال از این پیشنهاد عنوان کرد می توانیم این حرکت را با توجه به اینکه مهریه حضرت زهرا (س) آب بوده است برگزار کنیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در گفتگو با اعضای هیات انتخاب بخش آثار داستانی، اساتید گرانقدر سید محمد طباطبایی، فریدون خسروی و خانم عطیه سلطانی، با اشاره به مغایرت برگزاری جشنواره جلوه های آب توسط سازمان آب و فاضلاب با حیات این سازمان گفت: با توجه به وابسته بودن درآمد سازمان آب و فاضلاب به مصرف آب، تبلیغ کم مصرف کردن آب با سیستم این سازمان در تناقض است چون دستگاهی هستیم که به مردم آب می فروشیم اما مسئولیت اجتماعی ما ایجاب می کند با توجه به خطراتی که کمبود آب برای جامعه در بر دارد برای فرهنگ سازی مدیریت مصرف بهینه آب تلاش کنیم. از این رو می خواهیم آثاری تاثیرگذار که نگاهی ظریف و هنرمندانه داشته باشند را به مردم نشان دهیم.

آقای فریدون خسروی، با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره گام اول است گفت مهم اینست که این حرکت ادامه یابد. وی با بیان اینکه جشنواره به پشتیبانی معنوی آثار برای سالهای آینده احتیاج دارد این حمایت را در تولید بیشتر آثار هماهنگ با اهداف جشنواره مثمر ثمر دانست.

آقای طباطبایی، برگزاری سالانه جشنواره را ضروری خواند که باعث انگیزه بیشتر فیلمسازان جوان می شود. وی با بیان اینکه در آثار این دوره خلاقیت و ساختارهای متفاوت به چشم می خورد ابراز امیدواری کرد با محتوای قابل قبولی در این دوره مواجه باشیم.

در ادامه این گفتگو یاد و خاطره زنده یاد زاون قوکاسیان و زحمات او حتی در بستر بیماری گرامی داشته شد.

در ادامه، مهندس امینی و هیات همراه در بازدید خود از دبیرخانه با جزئیات روند دریافت آثار، اطلاع رسانی در مورد دریافت آثار از طریق پیامک برای شرکت کنندگان و  همچنین پشتیبانی سایت جشنواره آشنا شدند. آقای معظم نیز با تشریح فعالیتهای انجام شده برای برگزاری بخش بین الملل به صورت غیررقابتی، به استقبال خوب کشورها همچون مکزیک، صربستان و آلمان برای ارسال آثار فیلم و عکس اشاره کرد و گفت: ارتباط هایی با بخش فرهنگی سفارت مکزیک و انجمن دوستی صربستان و ایران برای حضور در دومین جشنواره جلوه های آب برقرار شده است . وی همچنین از تمایل حضور گروه فیلمساز آلمانی در جشنواره که بر روی مسئله آب کار می کنند گفت و بیان کرد این گروه بسیار تمایل دارد از اثر خود در جشنواره جلوه های آب رونمایی کند.
 b1.jpg

 b2.jpg

b4.jpg

b5.jpg

b8.jpg

صفحه بعدی 1 2 3 صفحه قبلی
تعداد بازديد کنندگان:2873