menu
صفحه اصلی
اخبار
تماس با ما
لینکهای مرتبط
آب
گالری تصاویر
Example Frame
افراد آنلاین 237
تعداد بازدیدکنندگان 1001410
برگزاری نشست خبری دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب
16 دی 1393

مدیرعامل آب و فاضلاب استان اصفهان:

با "جلوه‌‌های آب" افکار عمومی را نسبت به آب حساس کنیم

مدیرعامل آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه‌های آب با هدف ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب و اصلاح الگوی مصرف در میان قشرهای مختلف جامعه برگزار می‌شود.

هاشم امینی ظهر امروز در نشست خبری دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه‌های آب که با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و حوزه هنری استان اصفهان در روزهای هشتم الی دهم اردیبهشت 1394 در اصفهان برگزار می‌شود گفت: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب و اصلاح الگوی مصرف در میان اقشار مختلف جامعه به ویژه در اصفهان با توجه به بحران موجود در خصوص مسئله آب برگزار می‌شود.

وی از استقرار دبیرخانه دائمی مستقر در خانه فرهنگ شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان خبر داد و تاکید کرد: این جشنواره قصد دارد با حساس کردن افکار عمومی نسبت به مسئله حفاظت از منابع آبی و همچنین مدیریت مصرف آب شرب و فرهنگ شهروندی تحولی در زمینه مصرف آب ایجاد نماید.

هاشم امینی با اشاره به رونمایی از پوستر و فراخوان جشنواره و همچنین پایگاه اینترنتی جشنواره از امروز تصریح کرد: دستگاه‌های حامی دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه‌های آب سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو)، سازمان حفاظت محیط زیست کشور، سازمان آب و فاضلاب کشور و شرکت مدیریت منابع آب ایران، شهرداری اصفهان، کمیته آب و هوای مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان، صدا و سیمای مرکز اصفهان و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن، و کشاورزی اصفهان هستند.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به برگزاری دومین جشنواره ملی جلوه‌های آب و افزودن بخش جنبی (بین الملل) به این جشنواره خاطرنشان کرد: در این جشنواره سعی نمودیم تا از خواهرخوانده‌های اصفهان نیز برای ارسال آثار به این جشنواره دعوت نماییم تا بحث آب با دیدی فراملی دیده شود.

وی افزود: استان اصفهان که در فلات مرکزی قرار دارد دچار بحران های خاص می باشد و در خصوص آب در وضعیت قرمز قرار داشته است و همه ما وظیفه داریم نه تنها صرف وظیفه سازمانی بلکه وظیفه انسانی ما حکم می کند تا عوارض بحرانی را که جامعه را تهدید می نماید به حداقل برسانیم و در این خصوص استفاده از ابراز هنر برای ترویج مدیریت مصرف بهینه آب کارآمد خواهد بود.

وی گفت: از امروز کسانی که دغدغه حیات، همنوع و نسل‌های آینده را دارند باید سعی کنند تا در زمینه آب و بحث فرهنگسازی مدیریت آب در رسانه خود مطلبی بنویسند واین حداقل کاری است که می توانیم برای آینده فرزندان خود و آسایش زندگی امروز خود انجام دهیم.

امینی تصریح کرد: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده چنانچه مدیریت خوبی در زمینه آب نداشته باشیم تا پنجاه سال آینده باید برخی از استانهای کشور را تخلیه نماییم.

گفتنی است، درپایان این مراسم از رسانه‌های فعال و خبرنگاران برجسته ای که در زمینه آب و بحران آب فعالیت داشته اند تجلیل به عمل‌آمد.


----1.jpg

صفحه بعدی 1 2 3 صفحه قبلی
تعداد بازديد کنندگان:3094